Consultant Financiar

SC RECONQUISTA FINANCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studierea nevoilor clientilor in materie de servicii financiar-bancare si formularea unei oferte in acest sens

Identificarea potentialilor clienti si prospectarea continua a pietei de servicii bancare, in conformitate cu procedurile firmei.

Promovarea ofertelor de credite de nevoi personale si ipotecare, a ofertelor de economisire-creditare in domeniul locativ.

Acordarea de consultanta in vederea oferirii solutiei optime acoperirii nevoilor clientilor;

Asistarea clientilor in completarea documentelor necesare accesarii de produse financiar-bancare

Intocmirea si finalizarea dosarelor in vederea obtinerii de catre clienti a instrumentelor financiare optime.

Mentinerea relatiei cu clientii pe perioada post accesare in vederea acordarii unei asistente de specialitate complete.

CERINTE

Capacitati de comunicare,persuasiune,negociere.
Energic si motivat.

Constituie un avantaj:
Experienta in sectorul financiar-bancar si de asigurari;
Experienta in vanzarea produselor financiare minim 6 luni.
Portofoliu de clienti

BENEFICII OFERITE

Compania ofera:
Primele 3 luni, comision in functie de rezultate.
Dupa expirarea perioadei de evaluare, salariu fix + bonusuri
Posibilitati obiective de promovare
Training gratuit

Reconquista Finance intermediaza produse financiar-bancare in parteneriat cu 15 institutii financiare.
Prin activitatea sa cauta sa promoveze si sa stimuleze concurenta intre instrumentele financiare oferite de banci prin recomandarea catre clienti a celor mai eficiente produse financiar-bancare.