Consultant Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cel mai mare concern de servicii financiare din Europa. Fondata in anul 1970 in Germania, Koln, firma activeaza in domeniul financiar-bancar. Compania este prezenta in 14 tari europene , fiind cea mai puternica forta de vanzari independenta din Europa. Avem peste 850 de birouri in care activeaza peste 18.000 de consultanti financiari.

Responsabilitati:

- Compararea multiplelor oferte, din punctul de vedere al avantajelor si respectiv al dezavantajelor
- Punerea în balanta a rezultatului, în raport cu investitia
- Optimizarea cailor de obtinere a unor subventii de stat
- Intelegerea nevoilor si elaborarea de strategii in vederea satisfacerii nevoilor clientilor.

CERINTE

- Aspect fizic placut
- Experienta prezinta avantaj dar nu este obligatorie
- Persoana cu orientare catre clienti
- Deschisa, sociabila
- Capabila de a conduce un team
- Dornica de a invata si de a evolua pe plan financiar si profesional

BENEFICII OFERITE

Un simplu cuvânt. O mare îndatorire.
Cât ne trebuie, ca sa nu ne lipseasca nimic ? Raspunsurile la aceasta întrebare sunt tot atât de complexe ca si oamenii însisi. O casa proprie într-un loc de vis, un luxos automobil sport, calatorii în tari exotice – sau pur si simplu timp suficient pentru a trai, a iubi si a savura. De aceea exista pentru angajatii nostrii un principiu calauzitor, care se aplica atât clientilor, cât si angajatilor însisi. Un principiu care le defineste munca, înca înainte ca aceasta sa fi început: Satisfactia.
Ceea ce facem cu placere, facem bine.
Munca si viata: pentru multi oameni, între aceste doua domenii exista o mare diferenta. Însa cei care se bucura de adevarat succes si de fericire stiu ca numai o sarcina îndeplinita cu placere poate fi o sarcina îndeplinita bine. Si, în ultima instanta, acestia sunt oamenii care ajung departe – indiferent daca este vorba de referenti de specialitate sau de cadre de conducere.
- Oferta de lucru Part-Time cu posibilitate de trecere in Full-Time
- Sanse garantate pentru o cariera în cadrul unuia dintre cele mai importante concerne europene de servicii financiare.
- Formare si perfectionare profesionala cu certificat international
- Spirit de echipa dincolo de granitele nationale
- Concursuri si excursii gratuite
- Posibilitati de câstig exceptionale