Consultant Financiar

Allianz Tiriac Asigurari S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea targetului de vanzare alocat pentru asigurari de viata si pensii private.Marirea numarului de clienti noi pentru aceeasi gama precum si pentru toate tipurile de asigurari generale pe care compania le ofera.

CERINTE

Aspect profesional - business
¿Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Vanzare ale firmei (veti fi instruiti in acest sens)
¿Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
¿Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
¿Abilitati de analiza si planificare. Inteligent
¿Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
¿Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
¿Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
¿Orientat spre construirea unei cariere
¿Foarte muncitor, rezistent la stress
¿Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Om de echipa
¿Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative
¿Dinamic, energic, Optimist, psihic excellent, stare de sanatate impecabila
¿Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori

BENEFICII OFERITE

Training permanent

Asigurari \"Ion Tiriac\", societate mixta, cu capital integral privat, constituita in august 1994, este un nume binecunoscut pe piata asigurarilor din Romania.

Societatea are 37 mld. lei capital social, iar ca principali actionari, firme de renume din grupul \"Ion Tiriac\".

Interesul pentru protectia afacerilor clientilor sai, impreuna cu capacitatea financiara proprie, au determinat societatea sa devina, intr-o perioada scurta de timp, un partener credibil in domeniul asigurarilor.

Trainicia societatii este bazata pe managementul sau şi pe colectivul de specialişti din intreaga retea nationala formata din peste 130 unitati (sucursale, agentii si reprezentante).

Auditul societatii este asigurat de firma cu renume international KPMG.

In august 2000, Allianz Group achizitioneaza 51% din actiunile societatii ASIT, societatea astfel constituita numindu-se Allianz-Tiriac Asigurari S.A.