Consultant Financiar

Eureko Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stabileşte întâlniri cu potenţialii clienţi în vederea încheierii de contracte
Încheie contracte de asigurări de viaţă
Menţine legătura cu clienţii din portofoliu

CERINTE

- minim studii medii cu diplomă de bacalureat
- experienţă relevantă în vânzări directe
- experienţa în asigurări constituie un avantaj
- capacităţi de comunicare demonstrabile
- spirit antreprenorial
- posibilitate de câştiguri peste medie
- perseverenţă

BENEFICII OFERITE

- instruire şi training-uri gratuite
- finanţarea începutului de activitate
- sume fixe şi variabile deosebit de atractive

Eureko Romania is part of Eureko Group (www.eureko.net), one of the largest financial groups in the Netherlands.
Our mission is to guarantee our clients protection, trust, transparency and a long-term partnership through our financial consultants? professionalism and best financial plans.
Through our wide range of financial services products: Pension, Health and Life Insurance, we constantly strive to provide our clients with reliable services and products.
Join Eureko Romania team and you will find out how you can move your career to the next level.