CONSULTANT FINANCIAR

INFO FIN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea potentialilor clienti pentru produsele Bancilor partenere;
- realizezarea obiectivele de vanzari conform planului individual;
- depunerea unor eforturi constante pentru largirea bazei de clienti si cautarea, construiestruirea si mentinerea unei retele de relatii cu clienti/prospecti;
-contactarea zilnica prin telefon si vizitarea potentialilor clienti sau existenti si identificarea nevoilor financiare actuale/viitoare ale clientilor;
- informarea clientilor despre produsele de creditare ale Bancilor partenere, conform manualelor de training si procedurilor în vigoare, explicand beneficiile si costurile aferente acestor produse;
- solicitarea/obtinerea referintelor de la potentiali clienti sau existenti;
- aratarea unei preocupari constante pentru îmbunatatirea cunostintelor legate de produsele Bancilor ce colaboreaza cu societatea noastra si participarea activa la training-urile organizate de Banca si societate;
- activarea conform standardelor, normelor si procedurilor;
- întocmirea unor rapoarte de activitate cu privire la întalniri, vizite si contacte

CERINTE

- Abilitatea de a indeplini impreuna cu echipa obiectivele de vanzari lunare;
- Persoane active, ambitioase, tenace;
- Aptitudini analitice si abilitati de comunicare si prezentare;
- Spirit de initiativa si decizie - abilitati de comunicare interpersonala.
- Studiile superioare in domeniu precum si experienta intr-un domeniu bancar competitiv constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

un cadru exceptional pentru dezvoltarea carierei tale profesionale;
- o atmosfera de lucru de performanta construita de colegii nostrii;
- o remuneratie în functie de efortul depus si succesul în vanzari, bonus fix in cazul in care targetul este atins;
-Trainiguri specializate gratuite

Societatea Info Fin.SRL a fost infiintata in anul 2007, inregistrata la Oficiul Registrului Comertului, Mun. Bucuresti, sub nr. de ordine J/23/2125/2007, CUI 2223238. Activitatea principala a societatii este intermedierea activitatilor financiare, cod CAEN 6619. Oferim consultanta financiara, intermedieri credite bancare si leasing, aceste servicii fiind gratuite pentru clientii persoane fizice si juridice In prezent societatea are un volum de credite intermediate de cca 5 milioane euro si un portofoliu de aproape 1200 de clienti cu o rata de aprobare de cca 85% sunt parametri ai profesionalismului echipei noastre. Sediul societatii este in oras Buftea, jud. Ilfov, iar activitatea se desfasoara in Bucuresti, str. Bitolia nr. 6, sector 1.