Consultant Financiar

Grawe Romania Asigurare S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea unui portofoliu de clienţi proprii
- indeplinirea bugetului de vânzări
- raportarea completă şi corectă, în termen, a activităţii zilnice şi săptămânale, în conformitate cu procedurile existente
- participarea la sesiunile de training organizate ce catre companie

CERINTE

- persoane dornice de dezvoltare profesionala si personala;
- experienţa în domeniul vanzarilor / asigurărilor constituie un avantaj
- abilităţi excelente de comunicare şi negociere
- atitudine independentă şi pozitivă, orientare puternică către rezultate
- absolvent al unei instituţii de învăţământ superior(constituie un avantaj) sau in curs
- experienta in asigurari constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- componentă fixă a venitului in functie de target-ul atins
- sistem de comisioane şi bonusuri atractiv
- training pe domeniile vânzări şi leadership - la nivel naţional si regional în cadrul grupului Grawe
- posibilitatea de a dezvolta o carieră pe termen lung în cadrul grupului Grawe

Grawe România şi-a început activitatea în octombrie 2000, vizând exclusiv domeniul asigurărilor de viaţă. Deţinând 99,98 % din pachetul de acţiuni, grupul Grawe este acţionarul majoritar al companiei româneşti. In prezent Grawe opereaza atat pe piata asigurarilor de viata cat si sanatate, accident, locuinte si bunuri furnizand noi si noi solutii clientilor sai actuali si viitori.