Consultant financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
Realizarea documentelor interne specifice
Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al activitatii
Se subordoneaza Managerului de Vanzari
Tinuta business obligatorie.

CERINTE

Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil;
Atitudine proactiva si orientare catre client;
Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte;
Personalitate placuta;
Abilitati de negociere;
Orientare spre rezultate;
Persoane ambitioase si dinamice, dornice de control asupra castigurilor.
Tinuta busines obligatorie

BENEFICII OFERITE

Pachet financiar motivant de top fata de nivelul pietei :
-Comisioane atractive;
-Sistem de bonusuri trimestriale si anuale pentru a incuraja performanta;
Program de training gratuit atat de vanzari cat si de abilitati manageriale;
Oportunitate reala de promovare in functie strict de rezultatele personale;
Mediu de lucru profesionist. Posibilitatea de a promova in cariera.