Consultant Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Prospecteaza permanent piata si promoveaza servicii financiare
-Contacteaza potentiali clienti
-Identifica nevoile de asigurare ale clientilor
-Construieste oferte pentru clienti si finalizeaza vanzarile
-Ofera servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului
-Elaboreaza periodic rapoarte

CERINTE

-Studii medii, studiile superioare constituie avantaj
-Cunostinte operare calculator
-Persuasiv si perseverent
-Spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni
-Bune abilitati de comunicare si negociere
-Orientare catre rezultate
-Experienta in vanzari constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

-Veniturile provin din comisioane si bonusuri
-Plan de cariera motivational
-Program de training unic pe piata asigurarilor prin diversitate si calitatea cursurilor si a trainerilor
-Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o COMPANIE MULTINATIONALA, LIDER DE PIATA IN DOMENIU