Consultant Financiar

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Din moment ce asigurarile vor fi obligatorii, oricine se va putea inregistra in echipa in timpul unei reforme si isi poate incheia propria asigurare obligatorie. Astfel, pretul platit pentru asigurarea proprie va fi mai mic, datorita incasarii comisionului de agent care ii revine persoanei respective.
- participarea la programul de training regional si national
- urmarirea contractelor aflate in portofoliul echipei
- intocmirea rapoartelor de activitate, monitarizari saptamanale

CERINTE

Studii medii sau superioare
- experienta in Vanzari(minimum 4-5 luni)- avantaj
- cunoasterea pietei specifice constituie un avantaj
- abilitati de comunicare, negociere, motivare
- energic, optimist, increzator in fortele proprii

BENEFICII OFERITE

- program de training extensiv, la nivel regional si national
- finantare continua pe toata durata colaborarii
- pachet de bonusuri motivant
- sistem de comisionare performant
- posibilitati reale de promovare
- mediu de lucru profesionist

Grupul financiar internaţional GRAZER WECHSELSEITIGE VERSICHERUNG AG (Grawe) a decis în anul 2000 intrarea pe piaţa românească a asigurărilor de viaţă prin înfiinţarea societăţii Grawe România Asigurare SA, al cărei acţionar majoritar este, deţinând 99,98% din capitalul social.