Consultant financiar

Signal Iduna Asigurari de Viata S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzarea produselor de asigurare de sanatate si de viata destinate persoanelor fizice
- Identificarea de noi clienti si noi oportunitati de vanzare
- Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor
- Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie
- Participa activ la realizarea target-ului de vanzari al echipei si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei

CERINTE

-Experienta anterioara in vanzare produse financiare constituie un avantaj
- Bune abilitati de relationare si comunicare cu clientii, capacitatea de a dezvolta parteneriate de lunga durata cu acestia
- Abilitati de negociere si solutionare situatii conflictuale
- Capacitate de analiza, identificare si valorificare oportunitati de vanzare
- Orientare puternica catre rezultate si atingere target vanzari
- Studii medii sau superioare
- Cunostinte bune de operare Word, Excel, Power Point si Outlook

BENEFICII OFERITE

Finantare 6 – 12 luni
Comisioane de vanzare atractive, vacante pentru consultantii de top
Training si pregatire profesionala la standarde germane
Posibilitatea de a dezvolta o cariera pe termen lung in servicii financiare

Daca sunteti interesati de aceasta oportunitate de cariera va rugam sa trimiteti CV-ul la hr@signal-iduna.ro.

SIGNAL IDUNA este unul dintre grupurile financiare de top de pe piata germana cu expertiza in asigurarile de sanatate, viata si accident. In prezent Signal Iduna isi dezvolta o retea de Branch-uri in marile orase: Bucuresti, Timisoara, Cluj, Constanta.