Consultant financiar

Grawe Romania Asigurare S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospecteaza piata si identifica potentiali clienti ai firmei;
Promoveaza produsele si serviciile companiei;
Furnizeaza informatii potentialilor clienti persoane fizice si juridice;
Mentine o legatura directa si nemijlocita atat cu clientii aflati deja in portofoliul firmei cat si cu cei potentiali;
Stabileste agenda intalnirilor cu potentialii clienti;
Raspunde de atingerea obiectivului lunar de vanzari in conditiile respectarii politicii comerciale ale firmei;
Gestionarea si largirea portofoliului de clienti, promovarea imaginii firmei si a ofertei acesteia;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL AR TREBUI SA AIBA URMATOARELE ABILITATI:

Orientare catre client;
Experienta in vanzari directe reprezinta un avantaj(asigurari sau alte servicii);
Excelente abilitati de comunicare si relationare ;
Flexibilitate, adaptabilitate.
Spirit de echipa ;
Concentrat pe rezultat, cu atitudine proactiva, entuziast si cu initiativa;
Capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
Independent, dinamic, perspicace, capacitate de analiza si decizie, onest, perseverent;
Puternica motivatie pentru realizari financiare semnificative;

BENEFICII OFERITE

Program de training extensiv,la nivel regional si national;
Finantare continua pe toata durata colaborarii;
Pachet de bonusuri motivant;
Sistem de comisionare performant;
Posibilitati reale de promovare;

Concernul financiar international GRAZER WECHSELSEITIGE VERSICHERUNG AG (Grawe) a decis in anul 2000 intrarea pe piata romaneasca a asigurarilor de viata prin infiintarea societatii Grawe Romania Asigurare SA, al carei actionar majoritar este, detinand 99,98% din capitalul social.
In cei 9 ani de activitate, Grawe Romania a diversificat paleta de produse, adaugand asigurarilor de viata, asigurari de sanatate si de accident, precum si asigurari de proprietati (locuinte si bunuri casnice).
De la intrarea pe piata si pana la inceputul anului 2009, seriozitatea si profesionalismul ce ne caracterizeaza au determinat un numar de peste 220.000 de clienti sa opteze pentru programele noastre de asigurare de viata.
Reprezentam o forta reala pe piata romaneasca de asigurari deoarece punem in permanenta clientul pe primul loc. Scopul nostru este sa oferim cele mai bune produse si servicii in orice moment, pentru a fi demni de motto-ul nostru: \"Asigurarea de partea!\"