consultant financiar

GRAWE ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Grupul financiar international a decis ?n anul 2000 intrarea pe piata rom?neasca a asigurarilor de viata prin ?nfiintarea societatii , al carei actionar majoritar este, detin?nd 99,98% din capitalul social. In prezent, societatea noastra a diversificat paleta de produse, adaug?nd asigurarilor de viata, asigurari de sanatate si de accident.

An de an, evolutia constanta a companiei Grawe Rom?nia a reprezentat o confirmare a deciziei initiale, strategia bazata pe siguranta si eficienta clas?ndu-ne la sf?rsitul anului 2006 pe locul 5 ?n top-ul asigurarilor de viata, cu o cota de piata de 5,68%. In anul 2006 Grawe Rom?nia a realizat cea mai spectaculoasa evolutie din piata asigurarilor de viata, urc?nd patru pozitii ?n clasament, cu subscrieri a caror valoare a depasit 18,3 mil. EUR, ?n crestere cu 88% fata de rezultatele anului 2005. Evolutia reala ?n lei a depasit 83%.Pentru anul 2007 preconizam o crestere de minim 40% a volumului de prime subscrise si a rezultatului financiar.

CERINTE

Studii medii sau superioare.
• Experienta in Vanzari( minimum 4-5 luni)
• Cunoasterea pietei specifice constituie un avantaj.
• Abilitati de comunicare, negociere, motivare.
• Energic, optimist, increzator in fortele proprii

BENEFICII OFERITE

program de training extensiv,la nivel regional si national;
-finantare continua pe toata durata colaborarii;
-pachet de bonusuri motivant;
-sistem de comisionare performant;
-posibilitati reale de promovare;
-mediu de lucru profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

CONCERN FINANCIAR AUSTRIAC CU O VECHIME DE PESTE 180 DE ANI