consultant financiar

GRAWE ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studii medii sau superioare.
• Experienta in Vanzari( minimum 4-5 luni)
• Cunoasterea pietei specifice constituie un avantaj.
• Abilitati de comunicare, negociere, motivare.
• Energic, optimist, increzator in fortele proprii

CERINTE

Mentine si dezvolta relatiile de afaceri cu partenerii existenti.
• Coordoneaza si controleaza activitatea analistilor proprii
• Mentine si dezvolta portofoliul de parteneri activi, in conformitate cu obiectivele atribuite de catre AreaSalesManager.
Organizeaza activitatea biroului in locatiile unde se decide deschiderea unui nou birou
• Monitorizeaza si optimizeaza permanent activitatea biroului prin coordonarea directa a activitatii analistilor si consultantilor de vanzari
• Asigura coordonarea suportului operational/logistic/marketing/IT&C etc cu sprijinul departamentelor implicate.
• Recruteaza impreuna cu responsabilul de resurse umane cand apare o nevoie de personal in zona alocata.
• Asigura implementarea proceselor operationale si de vanzare la parteneri.
• Instruieste analistii proprii si ai partenerilor in ceea ce priveste cunoasterea procedurilor de creditare si utilizarea aplicatiei proprii si se asigura de insusirea si respectarea acestora.
-partciparea la programul de training regional si national;
-coordonarea echipei atat in activitatea de vanzare cat si de post-vanzare;
-urmarirea contractelor aflate in portofoliul echipei;
-intocmirea rapoartelor de activitate.

BENEFICII OFERITE

-program de training extensiv,la nivel regional si national;
-finantare continua pe toata durata colaborarii;
-pachet de bonusuri motivant;
-sistem de comisionare performant;
-posibilitati reale de promovare;
-mediu de lucru profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

CONCERN FINANCIAR AUSTRIAC CU O VECHIME DE PESTE 180 DE ANI