Consultant financiar

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
-dezvoltarea propriului portofoliu de clienti.
-promovarea produselor financiare

CERINTE

- loialitate si confidentialitate
- abilitati de lucru in conditii de stress
- gestionarea timpului si respectarea termenelor limita
- organizare, rigoare, meticulozitate
-abilitati de comunicare
- lucru in echipa
- orientare catre rezultate
- gandire si aptitudini analitice
- profesionalism

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinationala ;
-venituri de cel mai inalt nivel din comisioane, bonusuri si premii;
- training-uri si programe de dezvoltare performante;

Prin achiziţionarea participaţiunilor la bănci şi firme de investiţii, şi a unor firme din domeniul imobiliar şi de leasing, Grawe devine una dintre cele mai mari firme de asigurări din Austria. Astăzi, domeniul de activitate al societăţii Grawe acoperă, cu excepţia asigurărilor de sănătate, întreaga plajă a asigurărilor: de accident, de viaţă/pensie, de locuinţă, de credite, agricole, de răspundere împotriva riscurilor financiare.