consultant financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea potentialilor clienti;
- Contactare clienti in vederea stabiliri unei intalniri;
- Prezentarea serviciile oferite de companie;
- Stabilirea prioritatilor financiare ale clientilor in vederea intocmirii unei solutii potrivite;
- Verificarea documentatiei si intocmirea dosarelor de asigurare conform procedurii de lucru;
- Incheierea contractelor aferente si obtinerea de referinte/recomandari;
- Servisarea portofoliului de clienti nou creat si obtinut;
- Mentinerea unei baze de date cu potentali clienti;
- Promovarea serviciilor financiare;
- Prospectarea permanenta in vederea contactarii potentialilor clienti.

CERINTE

-Aspect profesional-business;
- Abilitati de vanzare, prezentare si negociere;
- Perseverenta in atingerea obiectivelor;
- Dorinta expresa de castiguri mari si avansare in cariera;
- Usurinta in adaptarea la noi situatii;
- Atitudine proactiva si orientare catre client;
- Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila noi cunostinte;
- Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare; capacitate decizionala, initiativa;
- Persoana dinamica, responsabila si organizata;
- Minim studii medii;
-Experienta in vanzari constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

-pregatire gratuita
- diversificare venit prin premii, excursii strainatate
- cariera dinamica pe termen lung
- indrumare gratuita
- Comisioane +alte Bonusuri in functie de performantele realizate