Consultant Financiar

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti tanar si-ti doresti un mediu profesionist de lucru,
iti doresti un salariu de invidiat,
vrei sa lucrezi intr-un mediu destins si sa ai colegi tineri,
vrei sa faci parte dintr-o echipa plina de oameni cu ambitii si realizari.
Hai in echipa noastra de profesionisti!

CERINTE

Prospectarea Pietei
Contactarea Potentialilor Clienti
Mentinerea Legaturii cu Clientii din Portofoliu

BENEFICII OFERITE

Traininguri in tara gratuite, salariu motivant

Grazer Wechselseitige ?i-a construit puterea financiar? de-a lungul a peste 175 de ani de experien??. Rezultatul: un concern financiar solid ?i cu o componen?? diversificat?.

Secolul 19 este martorul numeroaselor schimb?ri ?i prefaceri ale societ??ii moderne. Punerea bazelor industriei moderne a asigur?rilor este doar una din modific?rile peisajului social, ?n aceasta perioad? ?nfiin??ndu-se numeroase companii de asigur?ri. Multe societ??i, printre care ?i Grazer Wechselseitige Versicherung, func?ioneaz? cu succes ?i ?n prezent. Este vorba despre acele societ??i care au reu?it s? dep??easc? momentele dificile sau perioadele de criz? prin profesionalism, seriozitate ?i stabilitate.
Grazer Wechselseitige Versicherung (Grawe)

Unul dintre marile concerne financiare din Austria

Prin achizi?ionarea participa?iunilor la b?nci ?i firme de investi?ii, ?i a unor firme din domeniul imobiliar ?i de leasing, Grawe devine una dintre cele mai mari firme de asigur?ri din Austria. Ast?zi, domeniul de activitate al societ??ii Grawe acoper?, cu excep?ia asigur?rilor de s?n?tate, ?ntreaga plaj? a asigur?rilor: de accident, de via??/pensie, de locuin??, de credite, agricole, de r?spundere ?mpotriva riscurilor financiare.

G?ndim ?n perspectiv?, iat? motivul prezen?ei noastre pe plan interna?ional. Acest tip de g?ndire a determinat dezvoltarea companiei GRAWE, de la nivelul societ??ii mutuale pentru asigurare ?mpotriva incendiilor - a?a cum a fost creat? ?n anul 1828, la nivelul unei prezen?e puternice ?i respectabile ?n ?ntreg spa?iul central ?i est-european. Extinderea rapid? ?i sigur?, de anvergur?, a f?cut posibil? transformarea noastr? ?ntr-o corpora?ie solid? cu opera?iuni ?n toat? Europa. La ?nceputul anilor \\\'90, Grawe ?ncepe s? p?trund? pe pia?a est-european? a asigur?rilor, fiind prezent? azi ?n Slovenia, Croa?ia, Ungaria, Serbia, Bosnia, Bulgaria, Ucraina, Banja Luka, Muntenegru, Republica Moldova ?i Rom?nia.