Consultant financiar

SC CREDIT PLUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

--Contactare potentialilor clienti telefonic si la domiciliul acestora(80%din activitatea dumneavoastra este munca de teren)
--Promovarea unor politici de vanzari apropiate de client.
--Oferirea de asistenta in alegerea solutiei care se potriveste cel mai bine scopurilor urmarite de client.
--Obiective clare, urmarind furnizarea de servicii optime clientilor.
-- Identificarea si evaluarea necesitatilor financiare ale clientilor
-- Prezentarea ofertei personalizate de servicii de creditare
-- Mentinerea relatiei cu clientii

BENEFICII

--Training suportat de catre companie
-- Program flexibil
--Acces la internet si telefon
-- Mediu de lucru placut, dinamic
--Avand contracte cu mai multe banci , deci o gama foarte larga de produse financiar-bancare, si stiind ca in vanzari calitatea produsului este foarte importanta, dumneavoastra veti putea oferi clientilor produsul optim adaptat nevoilor acestora

CERINTE

Initiativa si putere de convingere.
Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare.
Spirit anteprenorial, atitudine pozitiva, entuziasm si motivatie.
Perseverenta in atingerea obiectivelor.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma se ocupa de intermedieri credite bancare