Consultant financiar

Signal Iduna Asigurari de Viata SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea produselor de asigurare de sanatate si de viata destinate persoanelor fizice
- Identificarea de noi clienti si noi oportunitati de vanzare
- Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor
- Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie
- Participa activ la realizarea target-ului de vanzari al echipei si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei

CERINTE

- Studii medii sau superioare
- Experienta anterioara in vanzare produse financiare constituie un avantaj
- Bune abilitati de relationare si comunicare cu clientii, capacitatea de a dezvolta parteneriate de lunga durata cu acestia
- Abilitati de negociere si solutionare situatii conflictuale
- Capacitate de analiza, identificare si valorificare oportunitati de vanzare
- Orientare puternica catre rezultate si atingere target vanzari
- Cunostinte bune de operare Word, Excel, Power Point si Outlook

BENEFICII OFERITE

Finantare 6 – 12 luni
Comisioane de vanzare atractive, vacante pentru consultantii de top
Training si pregatire profesionala la standarde germane
Posibilitatea de a dezvolta o cariera pe termen lung in servicii financiare

SIGNAL IDUNA este unul dintre grupurile financiare de top de pe piata germana cu expertiza in asigurarile de sanatate, viata si accident. Misiunea Signal Iduna Romania este de a deveni lider pe piata asigurarilor de sanatate. Pentru mai multe detalii vizitati www.signal-iduna.ro