Consultant Financiar

SC.GRAWE ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Promovarea servicilor companiei prin intalniri organizate
-Mentinerea si dezvoltarea propriei baze de date
-Negocierea contractelor
-Realizarea targhet-ului in vanzarii
-Participarea la sedinte si sesiuni de pregatire

CERINTE

-Studii medii/ studii superioare
-Abilitati de comunicare, persuasiune, rezistenta la stres
-Capacitate buna de relationare si lucru in echipa
-Flexibilitate,implicare, dinamica
-Orientare catre client si identificarea nevoii acestuia
-Proactiv

BENEFICII OFERITE

-Renumeratie pe baza de comision
-Bonusuri substantiale
-Cursuri de specialitate in cadrul companiei
-Oportunitatea unei cariere de succes
-Posibilitate de promovare rapida in functie de rezultate.
-Team-buliding
-Mediu de lucru profesionist
-Program de lucru flexibil

Cu un istoric de 180 de ani pe piata asiguarilor Grawe a obtinut ca rezultat un concern financiar solid cu o componenta diversificata.Prin achizitionarea participatiunilor la banci si firme de investitii, si a unor firme din domeniul imobiliar si de leasing, Grawe devine una dintre cele mai mari firme de asigurari din Austria. Astazi, domeniul de activitate al societatii Grawe acopera, cu exceptia asigurarilor de sanatate, intreaga plaja a asigurarilor: de accident, de viata/pensie, de locuinta, de credite, agricole, de raspundere impotriva riscurilor financiare.