CONSULTANT FINANCIAR

grawe romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sa implementati strategia de vanzare corespunzatoare companiei;
- sa analizati evolutia vanzarilor si realizarea target-ului lunar stabilit de comun acord cu managerul dumneavoastra;
- sa coordonati si sa monitorizati eficient propria activitate,
- sa raportati zilnic managerului, situatia vanzarilor.

CERINTE

- Cunostinte operare Pc:
- Orientare catre client si rezultate;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Initiativa personala si implicare;
- Atitudine pozitiva, constructiva, orientata catre solutii;
- Flexibilitate in modalitatea de abordare si rezolvare a sarcinilor profesionale;

BENEFICII OFERITE

1.Recunoasterea valorii personale si o reala oportunitate de cariera.
2. O grila de crestere constanta, a veniturilor lunare echitabila.
3.Bonusuri pentru rezultate in termenul scontat si pentru performanta.
4.Mediu de lucru placut.
5.Cursuri de perfectionare permanent.
6.Lucrul intr-o echipa tanara si de valoare.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de asigurari infiintata in 1828.
Motto-ul companiei: Asigurarea de partea TA.
Unul dintre marile concerne financiare di Austria.
In anul 2000, intra pe piata romaneasca dupa o analiza amanuntita a situatiei economice si politice.
Nevoia de securitate creata de noua era determina dezvoltarea activitatii de asigurare.
Oamenii au nevoie de protectie pentru familiile, pentru idealurile si sperantele lor.
Perceptia generala asupra fenomenului asigurarilor de viata se schimba profund. Oamenii inteleg ca politele de asigurare sunt posibilitati reale de economisire si instrumente eficiente de protectie.
Astazi clientul redescopera, pe langa necesitatea si utilitatea asigurarii de viata, libertatile de optiune pentru un anume produs - acela careii ofera cea mai potrivita acoperire personalizata.