consultant financiar

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Mentine si dezvolta relatiile de afaceri cu partenerii existenti.
• Coordoneaza si controleaza activitatea analistilor proprii din magazinele partenere.
• Mentine si dezvolta portofoliul de parteneri activi, in conformitate cu obiectivele atribuite de catre AreaSalesManager.
Organizeaza activitatea biroului de credit in locatiile unde se decide deschiderea unui nou birou de credit / relocare
• Monitorizeaza si optimizeaza permanent activitatea biroului de credit prin coordonarea directa a activitatii analistilor si consultantilor de vanzari carduri din locatiile partenerilor.
• Asigura coordonarea suportului operational/logistic/marketing/IT&C etc cu sprijinul departamentelor implicate.
• Recruteaza impreuna cu responsabilul de resurse umane cand apare o nevoie de personal in zona alocata.
• Asigura implementarea proceselor operationale si de vanzare la parteneri.
• Dezvolta reteaua de acceptare a cardurilor.
• Instruieste analistii proprii si ai partenerilor in ceea ce priveste cunoasterea procedurilor de creditare si utilizarea aplicatiei proprii si se asigura de insusirea si respectarea acestora.

Internal & External Contacts:
• Colaboreaza cu ceilalti membrii ai echipei de Vanzari, si cu colegii din departamentele implicate in desfasurarea si finalizarea proceselor de vanzare.

CERINTE

Studii superioare.
• Experienta in Vanzari( minimum 2 ani)
• Cunoasterea pietei specifice constituie un avantaj.
• Abilitati de comunicare, negociere, motivare.
• Energic, optimist, increzator in fortele proprii

Un concern financiar austrisc cu 180 de ani vechime, prezenta pe piata romaneasca din anul 2000, ocupand in prezent locul 3 pe asigurari de viata si locul 4 pe asigurari generale in topul asiguratorilor din Romania.