consultant financiar

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentine si dezvolta relatiile de afaceri cu partenerii existenti.
• Coordoneaza si controleaza activitatea analistilor proprii din magazinele partenere.
• Mentine si dezvolta portofoliul de parteneri activi, in conformitate cu obiectivele atribuite de catre AreaSalesManager.
Organizeaza activitatea biroului de credit in locatiile unde se decide deschiderea unui nou birou de credit / relocare
• Monitorizeaza si optimizeaza permanent activitatea biroului de credit prin coordonarea directa a activitatii analistilor si consultantilor de vanzari carduri din locatiile partenerilor.
• Asigura coordonarea suportului operational/logistic/marketing/IT&C etc cu sprijinul departamentelor implicate.
• Recruteaza impreuna cu responsabilul de resurse umane cand apare o nevoie de personal in zona alocata.
• Asigura implementarea proceselor operationale si de vanzare la parteneri.
• Dezvolta reteaua de acceptare a cardurilor.
• Instruieste analistii proprii si ai partenerilor in ceea ce priveste cunoasterea procedurilor de creditare si utilizarea aplicatiei proprii si se asigura de insusirea si respectarea acestora.

Internal & External Contacts:
• Colaboreaza cu ceilalti membrii ai echipei de Vanzari, si cu colegii din departamentele implicate in desfasurarea si finalizarea proceselor de vanzare.

CERINTE

Studii superioare.
• Experienta in Vanzari( minimum 2 ani)
• Cunoasterea pietei specifice constituie un avantaj.
• Abilitati de comunicare, negociere, motivare.
• Energic, optimist, increzator in fortele proprii

BENEFICII OFERITE

-partciparea la programul de training regional si national;
-coordonarea echipei atat in activitatea de vanzare cat si de post-vanzare;
-urmarirea contractelor aflate in portofoliul echipei;
-intocmirea rapoartelor de activitate.

Beneficii:
-program de training extensiv,la nivel regional si national;
-finantare continua pe toata durata colaborarii;
-pachet de bonusuri motivant;
-sistem de comisionare performant;
-posibilitati reale de promovare;
-mediu de lucru profesionist.

Grupul financiar international a decis ?n anul 2000 intrarea pe piata rom?neasca a asigurarilor de viata prin ?nfiintarea societatii , al carei actionar majoritar este, detin?nd 99,98% din capitalul social. In prezent, societatea noastra a diversificat paleta de produse, adaug?nd asigurarilor de viata, asigurari de sanatate si de accident.

An de an, evolutia constanta a companiei Grawe Rom?nia a reprezentat o confirmare a deciziei initiale, strategia bazata pe siguranta si eficienta clas?ndu-ne la sf?rsitul anului 2006 pe locul 5 ?n top-ul asigurarilor de viata, cu o cota de piata de 5,68%. In anul 2006 Grawe Rom?nia a realizat cea mai spectaculoasa evolutie din piata asigurarilor de viata, urc?nd patru pozitii ?n clasament, cu subscrieri a caror valoare a depasit 18,3 mil. EUR, ?n crestere cu 88% fata de rezultatele anului 2005. Evolutia reala ?n lei a depasit 83%.

Pentru anul 2007 preconizam o crestere de minim 40% a volumului de prime subscrise si a rezultatului financiar.