Consultant Financiar

clear management & consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Agentul va desfasura urmatoarele activitati, care includ, fara limitare׃
- Promovarea vanzarii contractelor de credit intermediate de catre CMC.
- Informarea potentialilor client anterior incheierii contractului de credit in legatura cu conditiile si clauzele contractelor de credit intermediate de catre CMC.
- Primire cererilor de credit de la terti in legatura cu incheierea de contracte de credit si inaintarea lor catre CMC.
- Prospectarea (obtinerea de nume, calificarea, selectia potentialilor clienti, segmentarea pietei), abordarea, analiza necesitatilor(inclusiv obtinerea de referinte), prezentarea solutiilor si incheierea vanzarii(inclusiv obtinerea de referinte), furnizarea de servicii post - vanzare(inclusiv obtinerea de referinte), inregistrarea informatiilor referitoare la activitatea proprie.

CERINTE

- capacitate de comunicare,
- capacitate de a controla situatiile,
- capacitate a stabili relatii interpersonale, organizarea timpului si capacitate administrative,
- etica si comportament professional,
- capacitate de a invata si de a pune in aplicare diferite proceduri s idea lucra cu fapte si cifre, capacitatea de a lucra pe baza de obiective, independenta si incredere in sine,
- respectarea standardelor de activitate

BENEFICII OFERITE

bonus de performanta

DESCRIEREA FIRMEI

data infiintarii: 13.11.2007
activitatea principala : Activitati de consultanta pentru afaceri si management
numar de consultanti: 24, dintre care 4 Unit Manageri si 20 Consilieri Financiari
scopul infiintarii: dorinta asociatilor de a constitui o companie de top care sa ofere consultanta pentru afaceri si management.