CONSULTANT FINANCIAR

Magna Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Asista clienti persoane fizice la efectuarea de operatiuni bancare (depuneri / retrageri numerar, transferuri bancare)
¿ Ofera sfaturi de specialitate cu privire la activitatile bancare
¿ Prezinta oferta de produse si servicii a bancii
¿ Deschide si gestioneaza conturi de clienti
¿ Administreaza activitatile legate de serviciile catre clienti

CERINTE

Educatie
¿ Studii superioare economice / student an terminal
Cunostinte
¿ Limba engleza ¿ bine
¿ Cunostinte foarte bune de operare a calculatorului (MS Office- in special Excel)
¿ Cunostinte de baza de analiza financiara (tehnici, mecanisme, indicatori)
¿ Cunoasterea mecanismelor economice.
Abilitati si aptitudini
¿ Excelente abilitati de comunicare
¿ Abilitati de negociere
¿ Capacitatea de a lucra usor cu cifre
¿ Abilitati de planificare si organizare
¿ Gandire analitica, logica
¿ Atentie distributiva, concentrare
¿ Capacitatea de a lucra sub presiune
Atitudini
¿ Atitudine, comportament si prezentare corespunzatoare mediului de afaceri in care functioneaza
¿ Dorinta de a invata
¿ Rabdare si serviabilitate
¿ Perseverenta
¿ Flexibilitate, deschidere catre sugestii, pozitivism, optimism
¿ Orientare spre obtinerea de rezultate si eficienta
¿ Integritate si dedicare; onestitate
¿ Respect pentru termene limita, pentru reguli si proceduri

BENEFICII OFERITE

¿ Salariu motivant si mediu de lucru profesionist
¿ Training de specialitate

Agentie self bank, servicii de intermediere produse bancare, consultanta asigurari de viata si non viata.