Consultant financiar

RomActiv Business Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaborarea de prognoze economico financiare pentru proiecte de investitii in cadrul diferitelor programe de finantare (FEADR, POS CCE, etc)
- elaborarea de documentatii pentru obtinerea de credite pentru demonstrarea contributiei financiare a solicitantilor de finantari nerambursabile
- documentare si colectare informatii
- pastrarea relatiei cu beneficiarii pe proiectele in lucru

Numai candidatii selectati in urma evaluarii CV-urilor vor fi contactati pentru interviu.

CERINTE

Pregatirea de specialitate: studii superioare, intr-unul din domeniile: economic (finante, contabilitate cibernetica), tehnic (inginerie economica)

Nivel de experienta:
- Experienta in activitatea bancara poate constitui un avantaj
- Minim 6 luni in domeniul consultantei financiare

Cunostinte de operare pe calculator:
Operare PC
Sisteme de operare: Windows 9x/NT/2000/XP
Aplicatii desktop: MS Office (avansat), Internet, Mail

Limbi str¿ine:
engleza – obligatoriu – bine (scris, vorbit)
franceza (sau o alta limba de circulatie) – bine (scris, vorbit) – constituie un avantaj

Abilita¿i, calitati si aptitudini necesare:
Meticulozitate, atentie la detaliu
Abilitati de analiza si sinteza
Abilitati de comunicare
Confidentialitate, corectitudine, punctualitate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv.
Mediu de lucru atractiv.

RomActiv Business Consulting este o companie de consultanta financiara care a luat nastere acum mai bine de patru ani la initiativa unui grup de consultanti si experti din domeniul financiar si al managementului afacerilor.
Oferim companiilor si investitorilor din Romania servicii de consultanta financiara si de afaceri profesioniste pentru finantarea si managementul investitiilor. Furnizam servicii de consultanta si asistenta pentru proiecte finantate prin Fondurile Structurale, FEADR, IMPACT si alte programe publice de finantare (ANIMMC, Administratia Fondului pentru Mediu, etc.).
Servicii oferite:

• realizarea documentatiei pentru obtinerea unei finantari prin Fonduri Structurale

• consultanta si asistenta in cadrul Programului IMPACT si POS CCE - CDI

• intocmirea si verificarea dosarelor de achizitie si a dosarelor de plati

• consultanta pentru managementul proiectelor si contractelor de executie

• consultanta si asistenta pentru obtinerea unui credit pentru cofinantare

• asistenta pentru proiectare si consultanta tehnica si tehnologica

Pentru mai multe detalii: www.romactiv.ro