Reprezentant vanzari (in cadrul unei companii multinationale)

Contam.ECG

Job expirat

RESPONSABILITATI

- consultantul financiar va fi colaborator al unei companii multinationale din domeniul asigurarilor (contract de agent);
- crearea si dezvoltarea relatiilor cu clientii (crearea propriului portofoliu de clienti);
- promovarea si vanzarea produselor companiei - asigurari de viata, asigurari de sanatate, asigurari de studii etc;
- consilierea clientilor privind alegerea produsului potrivit nevoilor acestora;
- gestionarea portofoliului propriu de asigurari;
- mentinerea unei relatii foarte bune cu clientii.

CERINTE

- absolvent de colegiu, facultate in curs sau facultate absolvita;
- experienta in vanzari nu este obligatorie, dar constituie avantaj;
- personalitate, amabilitate, rabdare si perseverenta;
- abilitati foarte bune de comunicare, relationare;
- persoana ambitioasa, proactiva;
- o limba straina (engleza) constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- se ofera posibilitatea avansarii in companie;
- comisioane si bonusuri semnificative, in functie de volumul vanzarilor;
- finantare fixa timp de 4 luni pentru consultantii financiari full time;
- contract de agent oferit de o companie multinationala din domeniul asigurarilor, companie cu un foarte bun renume pe piata asigurarilor.