Consultant Financiar

CB CONSULT PARNETS INVEST

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce oferim nu este un job clasic care incepe la 9 si se termina la 17, noi oferim posibilitatea unei colaborari ce presupune parcurgerea unui training gratuit si odata cu acest training incepem si activitatea propriu zisa - cu libertatea alegerii propriului program.
Scopul nostru ca si companie obiectiva pe piata financiara este acela de a descoperi nevoile reale ale clientilor nostri si apoi solutionarea lor, cum ar fi:
Cum pot avea o mai mare siguranta si profitabilitate a banilor economisiti?
Care ar fi planul optim prin care imi pot achizitiona o casa?
Cum as putea sa merg in mai multe vacante?
Cum as putea sa le asigur viitorul copiilor/parintilor mei?
Cu ce pensie ma voi alege de la stat si ce pot sa fac in privinta asta?
Cum as putea sa imi schimb masina cu minim de efort financiar?
Responsabilitati:
• cresti baza de clienti activi & extinzi business-ul companiei (atat propriu, cat si al echipei); de asemenea, cross-selling in portofoliul de clienti pe care ii vei atrage, tu impreuna cu echipa
• recrutezi & coordonezi echipe de consultanti & planificatori financiari, pe care sa-i dezvolti, astfel incat sa atinga potentialul maxim
• stabilesti de comun acord cu echipa de management un buget de venituri & target anual / trimestrial / lunar, pe care sa-l atingi impreuna cu echipa ta
• motivezi echipa & sa sustii membrii echipei in evolutia in cariera
• (optional: deschizi noi birouri ale companiei, fie in Bucuresti sau zonal)

CERINTE

Candidatul ideal:
• abilitati de LEADERSHIP & COACHING inascute sau perfectionate de-a lungul carierei!
• persoana ACTIVA SOCIAL, pentru care NETWORKING-ul este o activitate naturala
• Dispus sa INVETE, pentru ca daca nu invata, este imposibil sa creasca
• tanar profesionist SAU profesionist care doreste sa se re-specializeze si sa faca tranzitia catre o alta cariera SAU proaspat absolvent (doar indivizi cu potential ridicat → cautam talente, indiferent de varsta si experienta!)
• DESCURCARET si cu spirit de ANTREPRENOR (nu va fi cineva ce te va cicali sa muncesti, asta inseamna ca este nevoie sa te pui singur la munca o data ce stii ce ai de facut)
• Sa lucreze intr-o TINUTA BUSINESS, pentru ca aspectul tau este in stransa legatura cu compania noastra
• Gandire POZITIVA si o personalitate deschisa – nu dorim sa stricam mediul foarte placut pe care l-am creat deja
• Sa fie ATENT LA DETALII si ORGANIZAT (succesul nu poate fi atins intamplator, decat cu o organizare eficienta a timpului!)
• Cunostinte medii de Microsoft Office
• Atras de VENITURI VARIABILE NELIMITATE, corelate cu productivitatea proprie si a echipei, care nu se sperie de ideea de a fi REMUNERAT LA ADEVARATA SA VALOARE!
(nu ne dorim colegi lenesi, care isi doresc un job static, si care spera un salariu fix, invariabil de performanta si efortul depus!)
• Si, cel mai important, sa fie AMBITIOS, VIZIONAR, DESCHIS, SELF-STARTER, INDEPENDENT!