Consultant Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti
- Prezentarea ofertelor de produse si servicii
- Consilierea clientiilor in alegerea deciziei optime
- Negocierea contractelor si supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al activitatii

CERINTE

CE CAUTAM?
Persoane ambitioase, care isi doresc sa se alature visului nostru, de a dezvolta si educa piata din Romania, in ceea ce privesc finantele, gestionarea resurselor proprii si planificarea unui viitor sigur pentru fiecare dintre noi.

PROFIL CANDIDAT
- Punctualitate
- Dorinta de munca si de promovare
- Seriozitate
- Tinuta business
- Experienta in domeniu de minim 1 an constituie un avantaj, dar nu este obligatorie
- Placerea de a fii conducator
- Dorinta de a invata lucruri noi
- Bune abilitati de comunicare si interactiune
- Placerea de a lucra in domeniul financiar
- Gandire pozitiva , ambitios , dornic de afirmare
- Sa fie entuziast
- Sa aiba spirit de echipa
- Constituie avantaj pregatirea profesionala de specialitate in domeniul consultantei, PR sau management
- Perseverenta in atingerea obiectivelor
- Cunostinte operare PC - Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

Ce ai de CASTIGAT daca lucrezi cu noi?

- Beneficiezi de traininguri gratuite in care te dezvolti personal si profesional : deviza noastra „Investeste in primul rand in tine si apoi in jobul/afacerea ta!”;
- Inveti principiile pietei financiare si aflii de ce unii oameni au mai mult succes decat altii - informatia
este putere;
- Inveti cum se pot trata problemele financiare din piata si cum sa-i ajuti pe cei din jurul tau sa aiba o viata mai buna si lipsita de griji;
- Aflii cum sa lucrezi cu fiecare client in functie de personalitatea lui si cum sa-i identifici nevoia reala;
- Inveti cum sa comunici eficient, atat cu clientii si colegii, cat si cu ceilalti din jurul tau: prieteni, familie
etc.;
- Ai venituri direct proportionale cu activitatea desfasurata si recompensat in functie de performante.

Ce PIERZI daca nu vii sa lucrezi cu noi?

- PIERZI sansa de a avea suportul unui coach cu experienta, pe tot parcursul colaborarii, astfel incat sa poti avansa la pozitia dorita de tine;
- PIERZI sansa de a intra in Academia noastra de Management, unde inveti cum sa devii manager de
succes si un lider desavarsit;
- PIERZI oportunitatea de a avea un job in care stii de la inceput ce conditii ai de indeplinit pentru a promova la urmatoarea treapta in cariera;
- PIERZI sansa de a invata cum sa-ti gestionezi propriile finante si cum sa iti atingi obiectivele personale – ne intereseaza si telurile tale, nu doar ale noastre;
- PIERZI sansa de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica, ce stie sa lupte pentru un obiectiv comun si care se distreaza la maxim in timp ce face asta;
- PIERZI sansa de a fii langa oamenii de succes, care stiu sa te incurajeze si sa te faca sa-ti doresti mai mult de la tine – Poti fi extraordinar doar daca iti doresti asta!