Consultant Financiar

Decorativ garden Serv SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
 Contactarea potentialilor clienti;
 Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor ;
 Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
 Ofererirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

 Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
 Sa ai cunostinte operare calculator;
 Sa fii întreprinzător;
 Sa fii persuasiv si perseverent;
 Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni ;
 Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate;
 Experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Finantare pentru primele 12 luni de activitate, grile de comisionare progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate;
Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa , in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
Oportunitatea de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala (gratuit) din ce in ce mai complexe, in functie de performantele obtinute;
Facilitarea accesului la cursurile teoretice pentru calificare profesionala in domeniul asigurarilor (platforma e-learning).

De 20 de ani, Allianz-Tiriac garanteaza clientilor sai siguranta si echilibrul financiar in momentele cele mai importante