Consultant Financiar

SC RECONQUISTA FINANCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studierea nevoilor clientilor in materie de servicii financiar-bancare si formularea unei oferte in acest sens

Identificarea potentialilor clienti si prospectarea continua a pietei de servicii bancare, in conformitate cu procedurile firmei.

Promovarea ofertelor de credite de nevoi personale si ipotecare, a ofertelor de economisire-creditare in domeniul locativ.

Acordarea de consultanta in vederea oferirii solutiei optime acoperirii nevoilor clientilor;

Asistarea clientilor in completarea documentelor necesare accesarii de produse financiar-bancare

Intocmirea si finalizarea dosarelor in vederea obtinerii de catre clienti a instrumentelor financiare optime.

Mentinerea relatiei cu clientii pe perioada post accesare in vederea acordarii unei asistente de specialitate complete.

CERINTE

Capacitati de comunicare,persuasiune,negociere.
Energic si motivat.

Constituie un avantaj:
Experienta in sectorul financiar-bancar si de asigurari;
Experienta in vanzarea produselor financiare minim 6 luni.
Portofoliu de clienti

BENEFICII OFERITE

Compania ofera:
Primele 3 luni, comision in functie de rezultate.
Dupa expirarea perioadei de evaluare, salariu fix + bonusuri
Posibilitati obiective de promovare
Training gratuit

Reconquista Finance ofera servicii financiar-bancare persoanelor fizice si juridice, in parteneriat cu 15 institutii financiare.
Prin activitatea sa cauta sa promoveze si sa stimuleze concurenta intre instrumentele financiare oferite de banci prin recomandarea catre clienti a celor mai eficiente produse financiar-bancare.