consultant financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
- Contactarea potentialilor clienti; Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor ;
-Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarile;
- Ofererirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

- Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
- Sa ai cunostinte operare calculator; Sa fii persuasiv si perseverent;
- Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni ;
- Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate ;
- Experienta in vanzari constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Finantare pentru primele 12 luni de activitate, grile de comisionare progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate;
- Bonusuri trimestriale, semestriale si anuale;
- Reduceri importante la achizitionarea produselor si serviciilor de asigurare, in functie de treptele de cariera atinse (asigurarea bunurilor personale, asigurarea de viata, asigurarea de sanatate);
- Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa sau de agentie, in functie de
performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
- Facilitarea accesului la cursurile teoretice pentru calificare profesionala in domeniul asigurarilor (platforma e-learning);