Consultant Financiar

Allianz Tiriac

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea permanenta a pietei
Contactarea potentialilor clienti
Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor
Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarile
Ofererirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului

CERINTE

Studii medii, studiile superioare constituie avantaj
Sa ai cunostinte operare calculator
Sa fii persuasiv si perseverent
Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni
Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate
Experienta in vanzari constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Parte fixa (1200 lei), comisioane, bonusuri
Pachet de beneficii financiare si non-financiare atractiv
Program de instruire complex
Posibilitate de dezvoltare a carierei intr-o companie lider in domeniul serviciilor financiare

Allianz-Tiriac membra a Grupului Allianz, unul din liderii mondiali in domeniul serviciilor financiare si de asigurari, se bucura de stabilitate financiara, notorietate şi apreciere pentru performantele inregistrate constant de-a lungul celor peste 18 ani de activitate in Romania.