Consultant financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati

• Asimileaza cunostintele oferite in cadrul trainingurilor de specialitate promovand cu succes produsele de asigurare.
• Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor.
• Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie.
• Participa activ la realizarea target-ului de vanzari al echipei si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei.

CERINTE

• Excelente abilităţi de comunicare în limba română, vorbit şi scris (comunicare profesională, expresivitate lingvistică şi corectitudine gramaticală).
• Persoana responsabila, serioasa si punctuala.
• Capacitate de comunicare şi colaborare operativă în echipă.
• Capacitatea de autonomie pe post: abilităţi de organizare şi autoorganizare pe post, implicare, iniţiativă şi decizie rapidă.
• Uşurinţă în relaţionarea interpersonală şi capacitatea de adaptare la situatii diverse.

• Persoana proactiva, motivata in a-şi dezvolta cariera.
• Orientare catre client.
• Experienta in asigurari constituie un avantaj.
• Studii superioare sau in curs de finalizare reprezinta un plus.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

• Transparenta si control asupra veniturilor tale/ statistici in timp real.
• Parte fixa si comision din vanzarile realizate, bonusuri, premii.
• Flexibilitate de promovare a unui portofoliu diversificat de servicii si produse.
• Traininguri si workshopuri pentru dezvoltarea abilitatilor de vanzari si promovare, oferite intern.
Posibilitate de acces cariera.