Consultant Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
-Contactarea potentialilor Clienti;
-Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor;
-Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
-Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

Cerinte:
-Studii medii,studiile superioare constituie avantaj;
-sa fii persuasiv si perseverent;
-sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni;
-sa ai bune abilitati de comunicare,negociere si orientare catre rezultate;
-experienta in vanzari constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:

Beneficii financiare:
-Finantare(parte fixa),grile de comisioane progresive care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate;
-Bonusuri trimestriale,semestriale si anuale;
-Reduceri importante la achizitionarea produselor si serviciilor de asigurare;
-subventionarea taxei de certificare in domeniul asigurarilor pana la 100%
-asigurari de sanatate private.

Beneficii non-financiare:
-posibilitatea de a promova profesional,in functie de performantele inregistrate;
-oportunitatea de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala(gratuit).