Consultant/ Expert Managementul Activelor

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Întocmirea Planului de Management al Activelor

Dezvoltă o strategie de exploatare şi întreţinere, proiectată în vederea optimizării managementului activelor odata cu punerea în funcţiune a lucrărilor prevăzute în cadrul proiectului

Să evalueze critic starea de funcţionare a sistemelor existente de distribuţie şi colectare a apelor uzate

Instruieşte Beneficiarul Final în ceea ce priveşte revizuirea reţelelor, în vederea creşterii gradului de cunoaştere a bunurilor/facilităţilor care nu sunt la vedere

Punerea la punct şi introducerea unui sistem pe suport de hârtie sau a unui sistem digitalizat care să conţină reţelele de alimentare cu apă şi de canalizare

Colectarea de informaţii (despre alimentările cu apă şi canalizare, despre hărţile de bază) care urmează să fie utilizate la operarea GIS
Consiliere solidă cu privire la problemele legate de costuri, exploatare şi management

Sprijinirea activităţilor de management şi de monitorizare a proiectului

Coordonare experţi locali si internaţionali, in cadrul activitatilor de asistenta tehnica si management de proiect pentru un proiect finantat de POS Mediu prin Fondul de coeziune, Axa prioritara 1, apa/canal

Propune opţiunile de dezvoltare pe termen lung a sistemelor care asigură atingerea nivelului propus de calitate a serviciilor

Vor fi contactate doar persoanele care indeplinesc criteriile specificate

CERINTE

Studii universitare/postuniversitare tehnice

Inginer de profil apa-canal si/sau cu experienta in managementul activelor intr-un proiect similar si/sau in cadrul unui operator

Experienta in mecanismul de implementare a proiectelor co-finanţate de Uniunea Europeană şi/sau instituţii finanţatoare internaţionale

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.