Consultant ERP financiar-contabilitate ??i comercial

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
??? studii superioare ??n domeniul financiar - contabilitate sau comercial
??? experien???? de lucru ??n financiar - contabilitate sau comercial: 1- 2 ani
??? bun cunosc??tor al legisla??iei financiar - contabile ??n vigoare ??i al standardelor ??n domeniu
??? abilit????i informatice: utilizare Windows, MS Office, SQL Query, Internet
??? abilit????i de comunicare ??i lucru cu beneficiarii
??? abilit????i de lucru ??n echip?? ??i independent
??? accept?? lucrul la sediul beneficiarilor, localiza??i ??n Bucure??ti sau ??n localit????i din ??ar??
??? cunosc??tor al limbii engleze (scris, citit, vorbit)
??? autodidact, con??tiincios, bine organizat, hot??r??t, serios
??? prezentabil, comunicativ
??? cuno??tin??ele sau experien??a ??n utilizarea / implementarea de sisteme integrate pentru gestiunea ??ntreprinderii (ERP) constituie un avantaj

CERINTE

RESPONSABILIT????I / BENEFICII:
??? Prestare de servicii de consultan???? la implementare ??i de suport tehnic post - implementare pentru pachetele financiar - contabile ??i comerciale ale produselor ERP elaborate de unul din lideri mondiali pe pia??a ERP , firma INFOR / Baan.

Tipuri de servicii prestate:
o analiz?? de sistem ??i stabilire model de afaceri (informa??ional)
o realizare specifica??ii de programare
o demonstra??ii / studii de caz / simul??ri cu produsele ERP
o realizare manuale cursuri / proceduri de utilizare
o ??colarizare beneficiari ??n utilizarea produselor ERP
o recomand??ri privind codificarea datelor
o parametrizarea sistemelor ERP pentru asigurarea cerin??elor beneficiarului
o asisten???? ??n migrarea / conversia datelor
o asisten???? tehnic?? de tip help-desk sau la sediul clientului pentru utilizarea sistemului ERP implementat
??? Particip?? ??n faza de pre-sales prin:
o prezent??ri ale produsului la posibilii beneficiari, la seminarii ??i conferin??e, la t??rguri ??i expozi??ii
o redactare r??spunsuri ??n oferte la cerin??ele precizate de posibilii beneficiari
o realizare ??i prezentare studii de caz pentru posibilii beneficiari
??? Colaboreaz?? cu programatorii prin realizarea specifica??iilor programelor de adaptare, localizare sau dezvoltare ale produselor ERP. Testeaz?? programele realizate de programatori.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
??? Lucrul intr-o echipa tanara si experimentata
??? Dezvoltarea pentru cele mai recente tehnologii Microsoft
??? Salariu atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.