CONSULTANT ERP

Ager Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasoara activitati de analiza de business;
- Scrie specificatii tehnice pentru echipa de dezvoltare;
- Participa la implementarea aplicatiei de tip ERP;
- Verifica conformitatea aplicatiei cu specificatiile functionale;
- Acorda asistenta tehnica si servicii de instruire beneficiarilor aplicatiei;
- Rezolva solicitarile / necesitatile clientilor, referitoare la utilizarea/functionarea aplicatiei.

CERINTE

- Experienta in analiza, modelarea si implementarea unei solutii ERP;
- Cunostiinte legate de mediul de afaceri din Romania din domeniile: financiar-contabil, distributie si logistica, productie;
- Abilitati foarte bune de comunicare, de lucru in echipa si negociere;
- Persoana energica, cu spirit de initiativa si incredere in sine;
- Dorinta de afirmare intr-un colectiv profesionist;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Constituie un avantaj cunostintele: MS SQL Server, UML, MSF.

BENEFICII OFERITE

Pachet motivant.

Ager Solutions face parte din grupul de companii AGER, un important jucator pe piata de solutii integrate software si hardware din Romania, grup infiintat in 1995. Este o companie romaneasca, cu un capital integral privat, care a inteles sa faca din performanta nu un scop in sine, ci un obiectiv real, palpabil, verificat prin gradul de satisfactie al clientilor nostri.
AGER Solutions dezvolta si extinde in permanenta activitatea de furnizare a celor mai performante solutii si servicii software in beneficiul clientilor unui grup puternic.
Filosofia noastra de lucru se bazeaza pe o conceptie colaborativa intre AGER Solutions si clienti. Astfel, fiecare este tratat in mod individual si specific, in functie de cerintele si specificatiile sale, de obiectivele si viziunea sa.