Consultant ERP

UTI SYSTEMS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la interviuri cu clientul, analizeaza si identifica cerintele de business ale acestuia
- Stabileste functionalitatile solutiei si se consulta cu grupul de dezvoltatori software pentru identificarea solutiei optime privind arhitectura si tehnologia cu care va fi dezvoltat produsul
- Asigura consultanta clientului privind aspectele de natura financiara si legislativa pe care le implica
produsul
- Asigura comunicarea intre client, echipa de dezvoltare si project manager
- Urmareste stadiul de dezvoltare a produsului
- Participa la testare si implementare la client, asigura suport tehnic
- Produce documentele aferente procesului de analiza

CERINTE

-Studii superioare (profil economic sau tehnic).
-Experienta relevanta in aplicarea legislatiei fiscale, impozite, taxe, finante; cunoasterea standardelor internationale reprezinta un avantaj
- Notiuni de baze de date, ERP, arhitecturi de sistem
- Excelente abilitati de comunicare,
- Capacitatea de a elabora analize si planuri de business
- Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor
- Rezistenta la lucrul sub stres
- Operare PC: MS Office, MS Project
- Limbi straine: engleza - mediu

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea formarii si dezvoltarii permanente

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative