Consultant ERP

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la interviuri cu clientul, analizeaza si identifica cerinţele de business ale acestuia
- Stabileste functionalitatile solutiei si se consulta cu grupul de dezvoltatori software pentru identificarea solutiei optime privind arhitectura si tehnologia cu care va fi dezvoltat produsul
- Asigura consultanta clientului privind aspectele de natura financiara si legislativa pe care le implica produsul
- Asigura comunicarea intre client, echipa de dezvoltare si project manager
- Urmareste stadiul de dezvoltare a produsului
- Participa la testare si implementare la client, asigura suport tehnic
- Produce documentele aferente procesului de analiza

CERINTE

- Studii superioare (profil economic sau tehnic).
- Experienta relevanta in aplicarea legislatiei fiscale, impozite, taxe, finante; cunoasterea standardelor internaţionale reprezinta un avantaj

- Notiuni de baze de date, ERP, arhitecturi de sistem
- Project management : principii, practici, tehnici

- Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si susţinere prezentari
- Capacitatea de a elabora analize si planuri de business
- Gandire analitică si capacitate de sinteză, atentie la detalii
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor

- Operare PC : MS Office, MS Project
- Limbi straine: franceza si engleza ¿ foarte bine

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- Salariu motivant
- Bonusuri pentru realizari remarcabile

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative