Consultant de vanzari servicii online

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Promovarea si vanzarea de servicii online pentru anumite siteuri ale companiei
• Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
• Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
• Prezentarea ofertei de produse/servicii, consilierea clientilor;
• Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
• Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti.

CERINTE

• minim un an experienta in vanzarea de servicii, preferabil educationale
• Studii superioare; facultate profil comert marketing constituie avantaj;
• Cunostintele despre vanzarea produselor / serviciilor online constituie un avantaj;
• Excelente abilitati de comunicare si relationare;
• Capacitate de lucru in echipa;
• Persoana organizata, flexibila, orientata spre client;
• Bun negociator;
• Cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services