Consultant CRM

S.C. CRESCENDO INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementare sisteme CRM conform metodologiei interne si cerintelor clientului:
- analiza cerintelor specifice si maparea acestora pe solutia Microsoft CRM;
- prezentarea solutiilor (demo personalizat);
- consultanta in implementare;
- realizare documentatii tehnice (specificatii functionale, planuri de testare);
- asistenta pentru customizari;
- testare;
- training;
- colaborare cu dezvoltatori si ingineri de suport tehnic.

CERINTE

- Absolvent studii superioare de profil informatic/economic;
- Minimum 1 an experienta in analiza, modelarea si implementarea sistemelor informatice;
- Cunostinte foarte bune de lucru cu MS Office;
- Cunostinte de baze de date relationale;
- Cunostinte minime de programare;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Capacitate de lucru in conditii de stres;
- Buna cunoastere a limbii engleze;
- Spirit de echipa, disponibilitate, deschidere spre acumularea de noi cunostinte;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara.
Se considera un plus:
- Abilitati de prezentare in fata unei audiente;
- Abilitati de trainer;
- Cunostinte despre infrastructura Microsoft (Active Directory, Exchange, SQL);
- Experienta in aria CRM;
- Cursuri/ certificari Microsoft (MCP).

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu profesional;
- Posiblitati de perfectionare profesionala;
- Excelente oportunitati de dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

Casa de solutii CRESCENDO dezvolta, integreaza si implementeaza solutii IT&C care optimizeaza si simplifica gestionarea informatiei de afaceri. Clientul gaseste in CRESCENDO o sursa unica de competente, care ii economiseste timpul si eforturile si ii garanteaza o rata ridicata de recuperare a investitiei.