CONSULTANT COMERCIAL

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intretine si dezvolta relatiile comerciale cu partenerii externi/interni;
Identifica noi clienti/piete si potentiali parteneri;
Monitorizeaza clientii si partenerii prin construirea/actualizarea bazei de date, analizarea relatiei furnizor-client, propunerea de solutii pentru eliminarea disfunctionalitatilor, propunerea de solutii cu privire la necesitatile clientului;
Incheie si negociaza contracte comerciale;
Realizeaza ofertarea catre extern;
Analizeaza pozitia pe piata a produselor similare si a furnizorilor concurenti;
Analizeaza gradul de satisfacere a nevoilor clientilor;
Asigura corespondenta comerciala interna si externa;
Promoveaza serviciile si produsele companiei;
Gestioneaza relatiile cu furnizorii de servicii;
Participa la targuri si expozitii(locale, nationale si internationale).

CERINTE

Absolvent studii superioare tehnice, avantaj Facultatea de textile, specializarea Confectii din tricotaje;
Experienta minim 3 ani in tricotaje(cunostinte tehnice foarte bune);
Cunostinte bune MS Office (Word, Excel);
Cunostinte medii de limba engleza si limba franceza.
Carnet de conducere cat. B.

Candidatul ideal trebuie sa aiba bune abilitati de comunicare, negociere si contractari, sa aiba o gandire strategica, abilitati de analiza si sinteza, abilitati de planificare si organizare.

BENEFICII OFERITE

- Salariul NET lunar este de 3300 RON.
- Pentru perioada de proba salariul NET este cuprins intre 2500 RON si 3000 RON.
- Se ofera tichete de masa, automobil pentru deplasari.
- Program de lucru L-V: 8.00-16.30.
- Perioada de proba este de 1 luna.
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

MEDIA MARKET - Companie Resurse Umane cu obiect de activitate : Recrutare Selectie personal si Consultanta in Domeniul Managementului Resurselor Umane.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O SOCIETATE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE PRODUCTIA DE CONFECTII DIN TRICOTAJE IN SISTEM LOHN SI PIATA INTERNA.
Locatia companiei este in sector 5, Bucuresti.

Modalitate de inscriere:
VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ANUNTULUI deoarece:
* SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
* APLICATIILE PE INTERNET SUNT DESEORI INSUFICIENTE pentru a candida la interviul cu firma angajatoare;
* PENTRU INSCRIEREA LA INTERVIUL DE SELECTIE se poate suna zilnic intre orele 9-17, la telefon 327.66.55 sau 327.79.79

Site-ul nostru www.mediamarket.ro este momentan indisponibil, acesta fiind in reconstructie.