Consultant Business Inteligence

WizRom Sofware

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza cerinte client pentru sistemul de raportare;

- Colaborare cu departamentul de programare pentru pregatirea bazei de date;

- Instalare si configurare Panorama;

- Definire cuburi de date si generare rapoarte in Panorama;

- Instruire client pentru modul de utilizare a rapoartelor din Panorama

CERINTE

Competente necesare pentru post:

- Competente tehnice(specifice postului), cunostinte de baze de date relationale, cunostinte de Ms SQL Server, Analisys Services & Reporting Services

- Competente de business/generale (ex:cunoasterea domeniului de activitate soft/vanzari, rezolvarea problemelor, rezolvarea prioritatilor, managementul timpului), cunoasterea activitatilor de implementare si mentenanta a aplicatiilor software.

- Abilitati dorite:

- comunicativ, rezistent la stres, perseverent, ambitios, inventic si bun prezentator.

- Certificari sau diplome necesare: diploma de bacalaureat (minim).

- Experienta : minim 2 ani

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic;

- Posbilitatea de a lucra in cadrul unei echipe de profesionisti.

DESCRIEREA FIRMEI

SOFTWARE