CONSULTANT BUSINESS -APLICATII SOFTWARE

GENESYS Distributie

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura consultanta de business pentru solutiile software promovate de Genesys: solutii de gestiune a relatiilor cu clientii, solutii de raportare si Business Intelligence, solutii de portal si Document Management.
- Impreuna cu echipa de Sales si Presales, asigura interfata intre client si echipa de dezvoltare si implementare a solutiilor software
- Este implicat in activitatile de presales si ofertare a solutiilor software promovate de Genesys
- Elaboreaza analiza cerintelor de business ale clientului
- Colaboreaza cu Project Managers si Technical Team Leaders in etapele de proiectare, dezvoltare si implementare a solutiilor
- Defineste test-cases si realizeaza validarea produsului final pe baza specificatiilor tehnico-functionale agreate
- Concepe si realizeaza documentatia pentru instruirea utilizatorilor finali
-Ofera suport utilizatorilor in faza de implementare a solutiilor (training, asistenta in utilizare).

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic, financiar sau IT
-Experienta in implementare solutii de tip CRM, ERP, Business Intelligence sau Document Management
- Cunostinte de business in cel putin doua industrii / verticale
- Atitudine sales-oriented - business si clienti
-Creativitate, capacitate de extrapolare a cerintelor clientilor si propunerea solutiilor de rezolvare a acestora
-Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
- Gandire analitica, atentie la detalii
- Limba engleza - nivel avansat
- Constituie un avantaj experienta in implementarea uneia sau mai multor solutii dintre: Microsoft Dynamics CRM, solutii ERP (NAV, Scala, etc), Microsoft Office Sharepoint Server, solutii de Business Intelligence, Document Management.

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet salarial motivant si oportunitati de dezvoltare a carierei.

GENESYS DISTRIBUTIE este la ora actuala unul dintre cei mai dinamici distribuitori de produse IT&C din Romania.

Portofoliul sau de produse acopera sase linii de business: Computere, Periferice, Networking, Cablare structurat??, Electroalimentare si Software.

Oferta GENESYS DISTRIBUTIE include o gama extinsa de produse de marca, dintre care amintim: DELL, Allied Telesis, Netgear, Transition Networks, Telsey, AMP Netconnect, Eaton|Powerware, Newave, Citrix, National Instruments.

Alaturi de GENESYS SYSTEMS ??i GENESYS DISTRIBUTION OOD, compania face parte din grupul de firme GENESYS cu birouri in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Iasi si Sofia (Bulgaria).