Consultant asigurari vanzari online (Call Center)

SC AllianzDirect Agent de Asigurare SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principale responsabilitati:
-vei oferi clientilor informatii legate de produsele vandute via paginii internet www.allianzdirect.ro
-vei asista clientii in procesul de utilizare a aplicatiei diponibile pe site
-vei testa functionalitatea aplicatiei, avand grija sa escaladezi problemele pentru remediere
-vanzari de asigurari prin telefon
-consilierea clientilor via telefon (apeluri inbound si outbound) si email.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- studii universitare in curs sau finalizate
- experiente de operare PC, cunostinte MS Office si Internet
- excelente abilitati de comunicare in limba romana, vorbit si scris (comunicare profesionala, expresivitate lingvistica si corectitudine gramaticala)
- atitudine orientata catre client
- experienta in activitati ce presupun interactiunea cu clientii si/sau in asigurari
- cunostinte de limba engleza la nivel conversational
- capacitatea de autonomie pe post: abilitati de organizare si autoorganizare pe post, capacitatea de implicare, initiativa si decizie rapida

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet salarial atractiv
- sistem motivational in functie de rezultatele individuale
- loc de munca stabil
- lucru intr-o echipa tanara si dinamica.

AllianzDirect est primul canal de distributie online de asigurari din Romania. Comercializam asigurari exclusiv pentru Allianz Tiriac prin intermediul portalului www.allianzdirect.ro.