Consultant Asigurari, Team Leader

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectare piata
- creare si administrare portofoliu
- incheiere si monitorizare contracte
- serviciu clienti
- crearea si coordonarea propriei echipe de vanzari
- consultarea potentialilor clienti in vederea atragerii lor catre companie

CERINTE

Seriozitate, responsabilitate, comunicare si capacitate de instruire.
- Studii medii-superioare.
- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice
- tinuta office recomandata.

BENEFICII OFERITE

- Ajutor din partea echipei manageriale.
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- posibilitati reale de avansare
- venituri corelate cu volumul de munca depus
- training-uri gratuite in tara si strainatate
- Program flexibil, post disponibil si PART -Time

Grazer Wechselseitige si-a construit puterea financiara de-a lungul a peste 180 de ani de experienta. Rezultatul: un concern financiar solid si cu o componenta diversificata.
Grawe Romania si-a inceput activitatea in octombrie 2000, vizand exclusiv domeniul asigurarilor de viata. Detinand 99,98 % din pachetul de actiuni, grupul Grawe este actionarul majoritar al companiei romanesti.
Ne conducem dupa urmatorul motto: “Asigurarea de partea TA”, iar strategia noastra este sa punem in permanenta clientul pe primul loc, sa ii oferim cele mai bune produse si servicii in orice moment.