Consultant Asigurari de viata, locatii: Arad, Iasi, Buzau, Sibiu, Cluj, Drobeta

Professional HR Agency

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Prospectarea pietei in vederea identificarii potentialilor clienti;
- Contracteaza, incheie si reinoieste contractele de asigurare pentru serviciile autorizate stabilite de normele interne;
- Promovarea si vanzarea serviciilor in conformitate cu standardele companiei;
- Prezentarea avantajelor ofertelor si orientarea catre nevoile clientului;
- Participarea la sesiunile de cursuri si traininguri pentru imbunatatirea performantelor;
- Dezvolta in permanenta si gestioneaza portofoliul de clienti.

CERINTE

Cerinte:
- Studii medii/superioare;
- Experienta in sfera vanzarilor si relatiilor cu clientii este considerata un avantaj;
- Abilitati de comunicare, vanzare si negociere;
- Orientare spre rezolvarea problemelor;
- Capacitate de a lucra in conditii de stres;
- Orientare catre client si nevoile lui.

Cei interesati sunt rugati sa aplice un cv actualizat pe adresa:

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro