CONSULTANT ASIGURARI DE VIATA

ING ASIGURARI DE VIATA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sa prospectezi piata, sa gasesti potentiali clienti pe care sa ii contactezi;
- sa folosesti intrumentele pe care ti le pune la dispozitie compania pentru a identifica nevoile acestora;
- sa le prezinti produsele si serviciile potrivite pentru ei;
- sa ii consiliezi, sa te asiguri ca informatiile sunt clare si au fost intelese;
- sa vinzi produsele companiei;
- sa dezvolti si sa gestionezi propriul portofoliu de clienti;
- sa oferi servicii post-vanzare pe intreg parcursul contractelor de asigurare pe care le au clientii tai;
- sa sustii si sa promovezi imaginea companiei pe piata.

CERINTE

- sa ai bune abilitati de comunicare;
- sa fii independent, cu o atitudine pozitiva si deschisa, orientat catre rezultate;
- sa ai spirit antreprenorial, sa-ti poti organiza timpul si prioritatile;
- sa ai putere de convingere si sa dai dovada de proactivitate;
- daca ai experienta de minim 2 ani in vanzari sau in domeniul asigurarilor este in avantajul tau

BENEFICII OFERITE

- venituri bazate pe performanta;
- sansa de-ti construi o cariera frumoasa intr-un mediu profesionist, in compania lider pe piata asigurarilor de viata din Romania;
- programul de lucru pe care ti-l stabilesti corespunzator stilului tau de viata;
- programe de training de vanzari si specializate in asigurarile de viata.

ING Asigurari de Viata liderul pietii de asigurari de viata in Romania, cu o cota de piata de 32,6%. Avem o experienta de 15 ani pe piata romaneasca si facem parte din ING Group care are grija de viitorul a 85 de milioane de oameni din 40 de tari.
Pe langa asigurari de viata, suntem lideri si pe piata pensiilor private in Romania.
Ne mandrim cu faptul ca punem oamenii pe primul loc. Ei sunt principalul motor al inovarii si al inspiratiei noastre.
Mai multe detalii despre companie gasesti si la noi pe site.