Consultant asigurari de viata

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Presupune contactarea potentialilor clienti in vederea prezentarii solutiei optime pentru fiecare in parte.
Domeniul serviciilor financiare cuprinde activitatile : managementul fondurilor de investitie, servicii de brokeraj, administrarea investitiilor particulare, asigurari de viata, consultanta financiara.
Investitiile financiare includ plasamente pe termen mediu si lung în acest domeniu, în industrii ca asigurare, distractii, publicatii, turism, yachting, educatie, distributia de energiei si toate acestea incep sa devina un centru de interes din ce in ce mai mult pentru oamenii de afaceri, si nu numai, din Romania.

CERINTE

- studii superioare
- interes în dezvoltarea carierei personale,
- capacitate de autoorganizare,
- creativitate,
- orientare spre client,
- cultura generala bogata.
- analitic,
- spirit de echipa
- ordonat,
- flexibil.
- spirit de initiativa

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- sanse reale de promovare
- concursuri motivante
- training permanent