Consultant Asigurari de Viata

Grawe Romania Asigurare S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pietei tint¿ si identificarea de noi clienti
- identificarea necesit¿tilor financiare ale potentialilor clienti
- crearea si dezvoltarea portofoliului propriu de clienti
- promovarea produselor si serviciilor companiei
- negocierea si încheierea contractelor
- servicii post-vânzare pentru portofoliul propriu de clienti

CERINTE

- abilit¿ti bune de comunicare
- abilit¿ti bune de negociere
- capacitate de integrare într-un colectiv
- flexibilitate
- tenacitate
- dinamism
- seriozitate
- ambitie

BENEFICII OFERITE

- mediu profesionist de lucru intr-un grup financiar interantional
- programe de formare basic/advanced cu traineri romani si straini
- posibilitati de promovare si plan de cariera
- program personalizat de lucru
- pachete de compensare stimulative

Grawe România si-a început activitatea în octombrie 2000, vizând exclusiv domeniul asigur¿rilor de viat¿. Detinând 99,98 % din pachetul de actiuni, grupul Grawe este actionarul majoritar al companiei românesti.

Ne conducem dup¿ urm¿torul motto: “Asigurarea de partea TA”, iar strategia noastr¿ este s¿ punem în permanent¿ clientul pe primul loc, s¿ îi oferim cele mai bune produse si servicii în orice moment.